575 035 055 laclinica@laclinica.pl
ul. Stolarska 33 lok. B
97-200 Tomaszów Mazowiecki
Nasz zespół
Dr n. med. Bartłomiej Kisiel
Specjalista reumatologii, specjalista chorób wewnętrznych

Wykształcenie/osiągniecia
Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (dyplom 2005), uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych w 2008 roku.

Opis Specjalizacji
Choroby wewnętrzne (2012), reumatologia (2016)

Zainteresowania zawodowe i naukowe
Od 2007r. pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie (od 2013 roku na stanowisku starszego asystenta). Od 2018r. ponadto pracownik Poradni Osteoporozy Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Zainteresowania zawodowe obejmują diagnostykę i leczenie schorzeń reumatologicznych (m.in. zapalne i niezapalne choroby stawów, układowe choroby tkanki łącznej, inne choroby reumatyczne, osteoporoza).
W pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim tematyką powikłań reumatoidalnego zapalenia stawów i innych układowych chorób tkanki łącznej.

Członkostwo
Członek Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego

Lekarz udziela porad również w języku
angielskim, francuskim

Dr n. med. Katarzyna Anna Kisiel
Specjalista dermatologii i wenerologii, specjalista alergologii

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista Dermatologii i Wenerologii (2013r.) oraz Alergologii (2017r.). W latach 2007-2010 młodszy asystent w Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w latach 2010-2018 asystent Oddziału Dermatologii Dziecięcej Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. W latach 2009-2018 współpracowała z Kosmetycznymi Instytutami Dr Irena Eris w Warszawie, od 2012 r. jako konsultant medyczny KI Dr I. Eris w Polsce. Od 2018r. pracuje jako konsultant- dermatolog w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. W 2018r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

W pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim tematyką łuszczycy i atopowego zapalenia skóry oraz zagadnieniami z zakresu dermatologii dziecięcej. Autorka licznych publikacji w dziedzinie dermatologii, dermatologii dziecięcej i medycyny estetycznej w czasopismach krajowych i zagranicznych. Ekspert w dziedzinie dermatologii dziecięcej w czasopismach pediatrycznych i wykładowca na konferencjach naukowych.

W pracy zawodowej zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci. Szczególne zainteresowania to atopowe zapalenie skóry i alergiczne choroby skóry, trądzik i choroby włosów oraz dermatozy wieku dziecięcego.

Prywatnie mama Marysi i Jasia.

Wykonywane badania i zabiegi:
- naskórkowe testy płatkowe (diagnostyka alergii kontaktowej, np. na metale, barwniki, konserwanty, zapachy),
- skórne punktowe testy alergiczne (tzw. PRICK testy)- diagnostyka alergii pokarmowej i powietrznopochodnej w chorobach alergicznych (alergicznym zapaleniu spojówek, alergicznym nieżycie nosa, alergicznej astmie oskrzelowej, alergicznych chorobach skóry),
- badanie w lampie Wooda (przebarwienia i odbarwienia skóry, bielactwo, grzybice skóry i owłosionej skóry głowy),
- fototerapia,
- dermoskopia (ocena znamion barwnikowych),
- trichoskopia (ocena włosów i skóry owłosionej głowy),
- biopsja zmian skórnych + badanie histopatologiczne,
- usuwanie zmian skórnych, tj. włókniaki miękkie, brodawki zwykłe, mięczak zakaźny: łyżeczkowanie, kriochirurgia ( „wymrażanie”),
- zabiegi dermatologii estetycznej (tj. peelingi medyczne, mezoterapia).

Aktualnie współpracuje z:
- Centrum Medyczne Evimed, ul. Woronicza 16, Warszawa,
- Płockie Centrum Medyczne MedicPark, ul. Kolegialna 18, Płock.


Maciej Kulig

Absolwent Wojskowej Akademii  Medycznej w Łodzi. Specjalista z zakresu chorób wewnętrznych i reumatologii. Wieloletni pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Centralnego Szpitala Klinicznego MON Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Obecnie pracuje w ramach dyżurów lekarskich w Oddziale Reumatologii i Oddziale Kardiologii w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. Kopernika w Łodzi. Szczególne zainteresowania: leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów, tocznia rumieniowatego układowego, twardziny.


Dr hab. n. med. Łukasz Małek

Wykształcenie/osiągniecia
Akademia Medyczna w Warszawie, dyplom 2005, uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych w 2009 roku oraz doktora habilitowanego nauk medycznych w 2014 roku

Opis Specjalizacji
kardiologia (2013)

Zainteresowania zawodowe
W latach 2007-2015 pracownik Instytutu Kardiologii w Warszawie, gdzie w latach 2013-2015 pełnił funkcję adiunkta naukowo-dydaktycznego w Klinice Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej. Dodatkowe szczególne pole zainteresowań to kardiologia sportowa, którą interesuje się zawodowo i osobiście. Ukończył kursy z kardiologii sportowej w Barcelonie, jest w trakcie studiów z kardiologii sportowej w Londynie. Biega regularnie, uczestniczy w maratonach i ultramaratonach górskich. Ukończył m.in. Trans Grancanaria 125 km, Bieg Ultra Granią Tatr 72 km, Bieg 7 Dolin 64 km, Zimowy Ultramaraton Karkonoski 53 km, Ultra Vals d'Aneu 42 km oraz maratony uliczne w Warszawie i w Krakowie.
Inne pola zainteresowań zawodowych: kardiomiopatia przerostowa (kilka lat pracy w największej w Polsce Poradni Kardiomiopatii Przerostowej), rezonans magnetyczny serca (najwyższy stopień znajomości wg Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego)

Członkostwo
Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (od 2004 roku)

Lekarz udziela porad również w języku
angielskim, włoskim© Copyright 2018 LaClinica Tomaszów Mazowiecki